8196 Litér, Dózsa Gy. utca 47. | + 36 30 613-6419 | Raiffeisen Bank 12082104-01523422-00100000 | Adószám: 19897363-1-19

Litéri Református Gyülekezet

Isten hozta Önt gyülekezetünk honlapján!

Online IT

Közelgő események


Január
28Cs 18:00 - 19:30 Online bibliaóra 
31V 10:00 - 11:00 Online istentisztelet 

2020. augusztus 08.

EGY SZÉP KORSZAK VÉGE

Augusztus 2-án, egy kicsit szomorú vasárnapi istentiszteletre gyűlt össze közösségünk. Egy 13 évig tartó szép és küzdelmes korszak ért véget közösségünk életében azzal, hogy a mai napon hálát adtunk a Kisantal házaspár – Zsuzska és Tibor (Kisanti) - gyülekezetünkben végzett szolgálatáért.
 
Zsuzska ugyanis elvégezte a pápai teológiát, és immár hatodévesként a Pápai Református Gyülekezetbe kapott püspöki kirendelést. Így férjével együtt a pápai református közösségben folytatják szolgálatukat.
 
Zsuzska közösségünk kántora, egy időben énekkarunk vezetője, és gyermekmunkásunk volt. Kisanti iskolánk igazgatója, majd tanára, presbiterünk, lelkipásztori munkatársunk, testvérünk jóban-rosszban. Sokunk lelkigodozója, lelkitársa, gyámolítója és bátorítója volt. Egyik szemünk tehát sírt a mai alkalommal, a másik szemünk pedig együtt örült.
 
H2020.08.02
 
A Dániel 12,3-mal kértük Isten áldását tőlünk különváló utukra: „Akkor a bölcs tanítók fényleni fognak, mint a nappali égbolt. Ezek sokakat elvezettek az igazságosságra, ezért örökké ragyogni fognak, mint a csillagok."
 
Az istentisztelet után közösen ebédeltünk, majd az egész alkalom megkoronázaként közösen dicsértünk Istent énekszóval!
 
Kedves Zsuzska! Kedves Kisanti! Köszönjük, hogy velünk utaztatok, hogy veletek utazhattunk! Isten áldja meg további utatokat! S tudjuk, mert ismerünk benneteket, hogy az áldás nem fog elmaradni tőletek!
X

Figyelem!

Az oldalon olvasható írások, és a honlapon használt képek jogvédettek. Gyülekezetünk tulajdonát képezik! Köszönjük, hogy ezt tiszteletben tartja!"